+389 73 33 33 53 | EAST GATE MALL -1 KAT
Soft pernica - New Age Macedonia
Издработка

Класична перница од пердув, за сите со префинет вкус што сакаат удобни и меки перници. Изработена е од навлака 100% памук прва класа, има убав полнеж од два вида пердув, волуменозна и удобна.

Карактеристики

Перницата од пердув изработена од 100% природни материјали, е идеална за спиење на сите страни грб, странично и на стомак. Природните материјали не дозволуваат да се потите и нудат пријатно чувство.

Перница со пердуви

Original price was: 4,290 ден.Current price is: 2,990 ден.

Класична перница со димензии 50х70 од пердув, удобна и мека.

На залиха – Испорака во истиот ден | Бесплатна испорака

Уживајте во максимална удобност на перницата од природни материјали!

Soft pernica - New Age Macedonia

Уживајте во максимална удобност на перницата од природни материјали!

Original price was: 4,290 ден.Current price is: 2,990 ден.

Ви треба помош при избор на вашата перница?
Алое Перница - New Age Macedonia

Ниска

Наменета за оние:

  • Спијат на грб
  • Преферираат ниски перници
Алое Перница - New Age Macedonia

Средна

Наменета за оние:

  • Спијат на страна
  • Преферираат средни перници
Алое Перница - New Age Macedonia

Висока

Наменета за оние:

  • Спијат на грб
  • Преферираат високи перници

Спореди удобност

Soft pernica - New Age Macedonia

Microfeel Перница

Вистински избор за сите љубители на релативно меки и ниски перници.

Анатомското и ортопедското јадро идеално се прилагодува по контурите на вратот и главата, што овозможува правилна потпора при спиење.Отворените ќелии нудат непречена циркулација на воздухот и на тој начин ја одржува идеалната телесна температура на телото.

Lavander Fresh перница

Lavender Aroma Перница

Обожавате да се гушкате со перницата додека спиете? Љубители сте на релативно меки и нежни перници?  Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Lavender aroma”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

Kontur pernica (3)

Cooling Premium Перница

„Cooling” – перниците од самиот старт се разликуваат од сите останати перници поради можноста да бидат практични за спиење во текот на целата година. Дефинитивно ќе се заљубите во нив уште на првиот допир. Изработени се со најголема густина, што ги прави релативно потврди на допир, но идеални за спиење

Lavander Fresh перница

Одберете го перницата која ви одговара најмногу!

Одговорете на неколку лесни прашања

Купувај по големина

Душеци
90x200
140x200
160x200
180x200
Над-душеци
90x200
120x200
140x200
160x200
180x200
Перници
10cm
13cm
15cm
18cm
Јоргани
150 гр/м2
250 гр/м2
350 гр/м2y
450 гр/м2

Поддршка

ЧПП
Гаранција
Финансирање
Политика на купување
Попусти
Мисија и цел
Партнери
Лиценци
Материјали
Научи повеќе
Лиена мемори пена
New Age Of Sleep влакна
Видови на душеци
Блог
Кариера

Нарачај онлајн и добиј бесплатна достава.