+389 73 33 33 53 | EAST GATE MALL -1 KAT
Lavander Fresh перница
Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.
Начин на изработка

Изработени се од прва класа на италијанска мемори пена која совршено ќе се прилагодува по контурите на вашиот врат и глава. Колекцијата на “Lavender Aroma” перници се посебно препорачани за луѓето кои се љубители на меки перници.

Отворени ќелии за вентилација

Изработени се од прва класа на италијанска мемори пена која совршено ќе се прилагодува по контурите на вашиот врат и глава. Колекцијата на “Lavender Aroma” перници се посебно препорачани за луѓето кои се љубители на меки перници.

Lavander Pillow

2,890 ден4,090 ден

Обожавате да се гушкате со перницата додека спиете? Љубители сте на релативно меки и нежни перници? Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Lavender aroma”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

На залиха – Испорака во истиот ден | Бесплатна испорака

Анти-стрес терапија:

Перницата е збогатена со етерични масла на лаванда, која е позната по своите релаксирачки својства. Мирисот од лаванда има смирувачки ефекти врз нервниот систем и помага во намалувањето на стресот. Дополнително ја освежува вашата спална соба и создава пријатна атмосфера за спиење.

Lavander Fresh перница
Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.
Ви треба помош при избор на вашата перница?
Lavander Fresh перница

Ниска – М

  • Димензии : 70 х 43 х 13 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на меки и ниски перници
Lavander Fresh перница

Висока – Л

  • Димензии : 70 х 43 х 15 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на тврди и релативно високи перници
Lavander Fresh перница

Екстра висока – XL

  • Димензии : 70 х 43 х 18 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на тврди и екстремно високи перници

Потрагата по нова и удобна перница завршува тука

Уникатна поддршка

Оваа перница се прилагодува на контурите на вашата глава и врат, обезбедувајќи уникатна поддршка и комфорт. Ова значи дека вие ќе добиете перница што е прилагодена според вашите потреби и начин на спиење

Lavander Fresh перница
Lavander Fresh перница

Мемори пена

Изработена од квалитетна мемори пена, оваа перница нуди неверојатен комфорт и приспособливост. Мемори пената се прилагодува на вашите контури и реагира на топлината и притисокот, што создава идеална форма и поддршка.

Вентилациони канали

Освен индивидуална поддршка, оваа перница има вградени вентилациони канали кои овозможуваат проток на воздух. Ова регулира топлина и влажност, создавајќи свежа и пријатна околина за спиење.

Lavander Fresh перница

Спореди удобност

Soft pernica - New Age Macedonia

Microfeel Перница

Вистински избор за сите љубители на релативно меки и ниски перници.

Анатомското и ортопедското јадро идеално се прилагодува по контурите на вратот и главата, што овозможува правилна потпора при спиење.Отворените ќелии нудат непречена циркулација на воздухот и на тој начин ја одржува идеалната телесна температура на телото.

Lavander Fresh перница

Smart Gel Перница

Обожавате да се гушкате со перницата додека спиете? Љубители сте на релативно меки и нежни перници?  Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Lavender aroma”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

Kontur pernica (3)

Contour Premium Перница

„Cooling” – перниците од самиот старт се разликуваат од сите останати перници поради можноста да бидат практични за спиење во текот на целата година. Дефинитивно ќе се заљубите во нив уште на првиот допир. Изработени се со најголема густина, што ги прави релативно потврди на допир, но идеални за спиење

Купувај по големина

Душеци
90x200
140x200
160x200
180x200
Над-душеци
90x200
120x200
140x200
160x200
180x200
Перници
10cm
13cm
15cm
18cm
Јоргани
150 гр/м2
250 гр/м2
350 гр/м2y
450 гр/м2

Поддршка

ЧПП
Гаранција
Финансирање
Политика на купување
Попусти
Мисија и цел
Партнери
Лиценци
Материјали
Научи повеќе
Лиена мемори пена
New Age Of Sleep влакна
Видови на душеци
Блог
Кариера

Нарачај онлајн и добиј бесплатна достава.