+389 73 33 33 53 | EAST GATE MALL -1 KAT
Aloe Selenium - New Age Macedonia
Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.
Начин на изработка

Изработени се од прва класа на италијанска мемори пена која совршено ќе се прилагодува по контурите на вашиот врат и глава. Мемори пената кај оваа колекција е со поголема густина во однос на останатите перници, што ги прави уникатни и единствени на пазарот>

Начин на користење

Кај перниците од колекцијата “Aloe –Selenium” имате можност за двострано спиење. Односно имате потврда и помека страна. Ако посакувате да спиете на релативно помека перница ја користите од зелената страна, или потврда перница од црвената страна.

Aloe Selenium

2,890 ден4,090 ден

Љубители сте на потврди перници? Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Aloe –Selenium”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

На залиха – Испорака во истиот ден | Бесплатна испорака

Анти-стрес терапија:

Перницата е збогатена со етерични масла на алое вера, која е позната по своите релаксирачки својства. Мирисот од алое вера има смирувачки ефекти врз нервниот систем и помага во намалувањето на стресот. Дополнително ја освежува вашата спална соба и создава пријатна атмосфера за спиење.

Aloe Selenium - New Age Macedonia
Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.
Ви треба помош при избор на вашата перница?
Aloe Selenium - New Age Macedonia

Ниска – М

  • Димензии : 70 х 43 х 13 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на тврди и ниски перници
Aloe Selenium - New Age Macedonia

Висока – Л

  • Димензии : 70 х 43 х 15 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на тврди и релативно високи перници
Aloe Selenium - New Age Macedonia

Екстра висока – XL

  • Димензии : 70 х 43 х 18 cm
  • Наменета за оние кои преферираат да спијаат на тврди и екстремно високи перници

Потрагата по нова и удобна перница завршува тука

Уникатна поддршка

Оваа перница се прилагодува на контурите на вашата глава и врат, обезбедувајќи уникатна поддршка и комфорт. Ова значи дека вие ќе добиете перница што е прилагодена според вашите потреби и начин на спиење

Алое Перница - New Age Macedonia
Алое Перница - New Age Macedonia

Мемори пена

Изработена од квалитетна мемори пена, оваа перница нуди неверојатен комфорт и приспособливост. Мемори пената се прилагодува на вашите контури и реагира на топлината и притисокот, што создава идеална форма и поддршка.

Вентилациони канали

Освен индивидуална поддршка, оваа перница има вградени вентилациони канали кои овозможуваат проток на воздух. Ова регулира топлина и влажност, создавајќи свежа и пријатна околина за спиење.

Lavander Fresh перница

Спореди удобност

Soft pernica - New Age Macedonia

Microfeel Перница

Вистински избор за сите љубители на релативно меки и ниски перници.

Анатомското и ортопедското јадро идеално се прилагодува по контурите на вратот и главата, што овозможува правилна потпора при спиење.Отворените ќелии нудат непречена циркулација на воздухот и на тој начин ја одржува идеалната телесна температура на телото.

Lavander Fresh перница

Lavender Aroma Перница

Обожавате да се гушкате со перницата додека спиете? Љубители сте на релативно меки и нежни перници?  Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Lavender aroma”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

Kontur pernica (3)

Cooling Premium Перница

„Cooling” – перниците од самиот старт се разликуваат од сите останати перници поради можноста да бидат практични за спиење во текот на целата година. Дефинитивно ќе се заљубите во нив уште на првиот допир. Изработени се со најголема густина, што ги прави релативно потврди на допир, но идеални за спиење

Купувај по големина

Душеци
90x200
140x200
160x200
180x200
Над-душеци
90x200
120x200
140x200
160x200
180x200
Перници
10cm
13cm
15cm
18cm
Јоргани
150 гр/м2
250 гр/м2
350 гр/м2y
450 гр/м2

Поддршка

ЧПП
Гаранција
Финансирање
Политика на купување
Попусти
Мисија и цел
Партнери
Лиценци
Материјали
Научи повеќе
Лиена мемори пена
New Age Of Sleep влакна
Видови на душеци
Блог
Кариера

Нарачај онлајн и добиј бесплатна достава.