+389 73 33 33 53 | EAST GATE MALL -1 KAT
Kontur pernica (3)

Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.

Начин на изработка

Изработени се од прва класа на италијанска мемори пена која совршено ќе се прилагодува по контурите на вашиот врат и глава. Мемори пената кај оваа колекција е со поголема густина во однос на останатите перници, што ги прави уникатни и единствени на пазарот.

Начин на користење

Кај перницата “Cooling Premium Gel” имате можност за двострано спиење. Односно имате летна и зимска страна. Во текот на летните денови се користи од страната на хидро-кулинг гелот кој ви дава пријатно разладување, додека пак во текот на зимските денови може слободно да ја свртите од другата страна и да спиете на стандардна перница од мемори пена.

Cooling Premium Перница

2,390 ден

Овие перници од самиот старт се разликуваат од сите останати перници поради можноста да бидат практични за спиење во текот на целата година. Дефинитивно ќе се заљубите во нив уште на првиот допир. Изработени се со најголема густина, што ги прави релативно потврди на допир, но идеални за спиење.

На залиха – Испорака во истиот ден | Бесплатна испорака

Анти-стрес терапија:

Перницата е збогатена со етерични масла на еукалиптус, кој е познат по своите релаксирачки својства. Мирисот од еукалиптус има смирувачки ефекти врз нервниот систем и помага во намалувањето на стресот. Дополнително ја освежува вашата спална соба и создава пријатна атмосфера за спиење.

Kontur pernica (3)

Секој ден будете се наспани, одморени и со повеќе енергија на нова премиум италијанска перница.

2,390 ден

Спореди удобност

Soft pernica - New Age Macedonia

Microfeel Перница

Вистински избор за сите љубители на релативно меки и ниски перници.

Анатомското и ортопедското јадро идеално се прилагодува по контурите на вратот и главата, што овозможува правилна потпора при спиење.Отворените ќелии нудат непречена циркулација на воздухот и на тој начин ја одржува идеалната телесна температура на телото.

Lavander Fresh перница

Smart Gel Перница

Обожавате да се гушкате со перницата додека спиете? Љубители сте на релативно меки и нежни перници?  Ви ја претставуваме уникатната колекцијата “Lavender aroma”. Се што треба да направите е само да ја изберете вашата посакувана висина и конечно ќе се разбудите наспани, одморени и без болки во вратот и главата.

Kontur pernica (3)

Contour Premium Перница

„Cooling” – перниците од самиот старт се разликуваат од сите останати перници поради можноста да бидат практични за спиење во текот на целата година. Дефинитивно ќе се заљубите во нив уште на првиот допир. Изработени се со најголема густина, што ги прави релативно потврди на допир, но идеални за спиење

Купувај по големина

Душеци
90x200
140x200
160x200
180x200
Над-душеци
90x200
120x200
140x200
160x200
180x200
Перници
10cm
13cm
15cm
18cm
Јоргани
150 гр/м2
250 гр/м2
350 гр/м2y
450 гр/м2

Поддршка

ЧПП
Гаранција
Финансирање
Политика на купување
Попусти
Мисија и цел
Партнери
Лиценци
Материјали
Научи повеќе
Лиена мемори пена
New Age Of Sleep влакна
Видови на душеци
Блог
Кариера

Нарачај онлајн и добиј бесплатна достава.